Get Adobe Flash player

PROGRAM POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI "BABY BEETLES" - GUMISIE

Nasze przedszkole ,,Bajkowa Kraina" brało udział w "Programie Powszechnej Dwujęzyczności ". Program ten ma na celu wprowadzenie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla niego językiem obcym. Początkiem przygody dla dzieci jest serial "Baby Beetles", przeznaczony dla dzieci do 4 roku życia, w którym główną rolę odgrywają przyjazne, kolorowe żuczki: Niebieski- "Splish Splash", Czerwony - " Eing Ring", Żółty- "Tick Tock", Zielony- "Zoom". Dzieci uwielbiają opowieści o sympatycznych żuczkach, pełne humoru i melodyjnych piosenek.

MAŁA FILHARMONIA - MAJ

W dniu 19.05.2023 r. Żabki, Pszczółki i Gumisie uczestniczyły w Koncercie Filharmonii Świetokrzyskiej, którego tematem był jazz. Z zaciekawieniem wysłuchały kilku utworów oraz informacji dotyczących tego gatunku muzyki. Bajkowe przedszkolaki uwielbiają takie spotkania. 

ŚWIĘTA MAJOWE

"Polskie miasto, Polska mąka

Piękna nasza Polska cała

By ta Polska ocalała

Ale jeszcze my żyjemy

Wszystkim w koło pokażemy

Jak wojować, jak wygrywać

sprawiedliwie i gorliwie

Noszę dumnie Polskie barwy

To my biało-czerwoni".

Kształtując postawy patriotyczne wszystkie grupy w naszym przedszkolu przed długim weekendem związanym z obchodzeniem świąt majowym - ŚWIĘTA PRACY, ŚWIĘTA FLAGI ORAZ ŚWIĘTA KONSTYTUCJI - przygotowały przepięknie odśpiewany hymn, patriotyczne piosenki i wiersze. Oby miłość do ojczyzny została w naszych sercach do końca świata.

#sprzątamydlapolski

Pszczółki, Żabki i Motylki 21 kwietnia wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji #SprzątamyDlaPolski, aby pokazać, że już od najmłodszych lat zależy nam na czystym środowisku. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.