W tajemniczej Krainie Krasnali”

P1180235Dnia 10 października dzieci z grup „ Pszczółki”, „ Żabki” oraz „ Biedronki” wybrały się wraz z paniami na widowisko „ W tajemmniczej Krainie Krasnali”. Specjalnie przygotowana scenografia, efekty świetlne, oraz przepiękne kostiumy aktorów wywołały uśmiech i zachwyt u najmłodszych widzów. W trakcie spektaku były organizowane róże konkursy. Odbyło się również losowanie a wybrani zostali obdarowani upominkami.

Wizyta w Nadleśnictwie Ruda Maleniecka

P1180156W dniu 8 października dzieci wraz z paniami wybrały się do Nadleśnictwa Ruda Maleniecka. Dzieci poznawały różne gatunki drzew, oraz mogły zobaczyć szkółkę dla młodych sadzonek. Przedszkolaki podczas pobytu w lesie zbierały różne dary jakie daje nam pani Jesień. Po zwiedzaniu na przedszkolaki czekała niespodzianka czyli ognisko i pieczone kiełbaski. Dziekujemy za sympatyczne spotkanie.

Europejskie Centrum Bajki

P1170872Dnia 27 września 2018r. grupa Biedronki, Żabki i Pszczółki wybrały się do Pacanowa, tam zwiedzaliśmy Europejskie Centrum Bajki. Dzieci obejrzały eksperymenty zrobione na podstawie ciekłego azotu, skosztowaliśmy zdrowych lodów truskawkowych a potem zwiedzaliśmy komnaty polskich bajek. Na scenie teatru obejrzeliśmy bajkę„ Mała Syrenka” , na ekranie jedną z przygód Koziołka Matołka a potem pojechaliśmy pociągiem w tajemniczy świat bajek, aż w końcu znaleźliśmy się w cudownym ogrodzie, gdzie zaczarowany  Kwiat Paproci wysłuchał naszych marzeń. Po sycącym posiłku udaliśmy się w drogę powrotną.

Dzień Przedszkolaka

P1170645Dnia 20 września 2018roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto naszych dzieci– Dzień Przedszkolaka. W tym dniu, wszystkie grupy przedszkolne spędziły wesoły czas na auli, gdzie oglądały polskie bajki na dużym ekranie.

100 tysięcy drzew…

P1170605W dniu 7 września 2018r. nasze przedszkolaki wzięły udział w akcji organizowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Końskie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Końskich 100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018″. Na spotkaniu przed Domem Kultury w Końskich, dzieci przekazały surowce wtórne takie jak: butelki PET, puszki aluminiowe oraz baterie a w zamian otrzymały sadzonki drzew, które chętnie sadziły w swoich ogrodach.