Czerwonym tramwajem do Przystanku Niepodległości”

W dniu 17 października 2018 roku, grupa Biedronki odwiedzi wystawę pod tytułem „Czerwonym tramwajem do Przystanku Niepodległości”, która odbędzie się w Domu Kultury Egipcjanka w Końskich.

Dzień Edukacji Narodowej”

images.jpg rózeZ okazji Dnia Edukacji Narodowej

wszystkim nuczycielom i pracownikom oświaty składamy życzenia wytrwałości, wielu sukcesów oraz satysfakcji z pracy zawodowej, a także powodzenia w wypełnianiu trudnych i ważnych obowiązków społecznych.

Przedstawienie „ W tajemniczej Krainie Krasnali”

naklejki krasnal kid287Dnia 10 października ( środa) 2018 roku o godzinie 10. 00 przedszkolaki z grup: „ Pszczółki”, „ Żabki”, oraz „ Biedronki” wybiorą się na Baśń muzyczną  pt. „ W tajemniczej Krainie Krasnali”. Koszt wstępu na przedstawienie wynosi 18 zł. Prosimy chętnych rodziców o dokonywanie wpłat za bilety u wychowawców. Prosimy również o punktualne przyprowadzenie dzieci do przedszkola w tym dniu.

Sesja fotograficzna

fotografDrodzy Rodzice !!!

Informujemy, że w dniu 4 października ( czwartek) 2018 roku w naszym przedszkolu odbędzie się sesja fotograficzna.

Wycieczka

bus tripDrodzy Rodzice !

W dniu 27 września 2018 roku ( czwartek) organizowana jest wycieczka do Centrum Bajki w Pacanowie. W wycieczce będą uczestniczyły dzieci z grupy: „Żabki”, „Pszczółki” oraz „Biedronki”. W tym dniu prosimy aby dzieci były przyprowadzone do przedszkola na godzinę 7.00. Wyjazd do Pacanowa planowany jest na godzinę 7.30. Planowany powrót z wycieczki około godziny 17.00.

Zebranie z rodzicami

zebranieDrodzy Rodzice!

Dyrekcja Niepublicznego przedszkola „ Bajkowa Kraina” z oddziałami integracyjnymi w Końskich informuje,że zebranie dla rodziców związane z organizacją roku szkolnego 2018/ 2019 odbędzie sie w przedszkolu dnia 11. 09. ( wtorek) 2018r. o godzinie 15. 30 na auli. Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami grup.

Przerwa wakacyjna

27Drodzy Rodzice przypominamy, że w naszym przedszkolu w dniach od 30 lipca ( poniedziałek) do 10 sierpnia ( piątek) 2018r. zaplanowana jest przerwa wakacyjna, związana z pracami remontowymi w placówce.

Dzień Czerwonego Kapturka

W dniu 19 lipca 2018roku w naszym przedszkolu będziemy obchodzić „Dzień Czerwonego Kapturka”. Wszystkie przedszkolaki przebiorą się w stroje postaci z bajki a jury nagrodzi najbardziej ciekawe pomysły.

Plan zajęć wakacyjnych

Tydzień I „ Podróż do Wielkiej Brytanii” (02.0706.07.2018r.)

1. Poznajemy położenie Wielkiej Brytanii na mapie, flagę i godło.

2. Poznajemy stolicę Wielkiej Brytanii– Londyn.

3. Wycieczka po Londynie– zwiedzanie miasta.

4. Poznajemy zwyczaje mieszkańców Wielkiej Brytanii.

5. Zajęcia kulinarne „Śniadanie po angielsku”.

Tydzień II „Palecm po mapie-Włochy” (09.0713.07.2018r.)

1. Poznanie barw narodowych, flagi oraz godła Włoch. Omówienie chrakterystycznego wyglądu kraju na mapie.

2. Zwiedzanie krajów włoskich: Piza, Rzym, Watykan.

3. Wyjazd do Wenecji– poznanie pojia gondola, gondolier, vaperetto.

4. Zajęcia plastyczne „Włoskie impresje”- wykonanie masek weneckich.

5. Włoskie przysmaki– zajęcia kulinarne.

Tydzień III „W krainie Alp– poznajemy Austrię” (16.0720.07.2018r.)

1. Poznanie narodowych barw Austrii, flagi i godła.

2. Zwiedzaniy stolicę Austrii– poznajemy Wiedeń i jego zabytki.

3. Tanecznym krokiem przez świat– poznajemy „Walc Wiedeński”- zajęcia taneczne.

4. W świecie muzyki poważnej, poznanie sylwetki Wolfganga Amadeusza Mozarta.

5. „Smak Austrii” — zajęcia kulinarne.

Tydzień IV „Poznajemy Francję”. (23.0727.07.2018r.)

1. Prezentacja multimedialna na temat Francji.

2. Pokaz mody .

3. Kuchnia francuska — pieczemy rogaliki.

4. Bajki z Francji.

Podsumowanie całego tygodnia o tematyce francuskiej.

30.07.2018r.- 12.08.2018r. — przerwa wakacyjna — przedszkole i złobek nieczynne

Tydzień VI „Gorąca Hiszpania” 13.0817.08.2018r.)

1. Ogniste Flamenco.

2. Sjesta– odpoczywamy jak u mamy.

3. La Tamaniana i Corrida– złapmy byka za rogi.

4. Zjadamy hiszpańskie przysmaki– Topas.

5. Hiszpańskie symbole narodowe: flaga, godło, hymn.

Tydzień V „Poznajemy francję”

Tydzień VI „Podróż do Grecji” (20.0824.08.2018r.)

1. Zabytki Grecji– poznajemy historię kraju.

2. Mówimy po grecku– nauka greckich słów.

3. Tańczymy Grecką Zorbę– zajęcia taneczne.

4. Grecka kuchnia– zajęcia kulinarne.

27.08.2018r. do 31. 08.2018r. zajęcia adaptacyjne w godzinach od 9.30 do 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci, które zapisały się do naszego przedszkola oraz ich rodziców!

Spotkanie z rodzicami”

1297523101W dniu 21 czerwca  2018r. ( czwartek) w naszym przedszkolu odbędzie się zebranie z rodzicami. Spotkanie zacznie się o godzinie 15. 30 na auli. Zebranie będzie dotyczyć podsumowania pracy opiekuńczo– wychowawczej przedszkola w roku szkolnym 2017/2018, oraz zostanie przekazana informacja dotycząca przerwy wakacyjnej.  Po spotkaniu z panią dyrektor prosimy rodziców o udanie się do sal na spotkania grupowe. Zapraszamy wszystkich rodziców  !!!

Zakończenie roku w przedszkolu

ABSOLWENT 17W dniu 25 czerwca o godzinie 13. 15 odbędzie się pożegnanie starszaków. Rodziców dzieci z grupy „ Pszczółki” serdecznie zapraszamy.